Home Шаренило

Шаренило

Пред да го прочитате овој текст, земете парче хартија и без размислување нацртајте нешто на неа. Сигурно за време на телефонскиот разговор, додека мислите ви...

Жени со желба за борба против неправдата во комбинација со ладнокрвност и што помалку драматичност – тоа е добитната комбинација кога се во прашање...

Нормален е овај Латас бе? Што имаш ти направено повеќе од Кире Лазаров за Македонија? Тоа што по цели деној јадиш лајна за Заев...

Веста за апсењето на Џастин Бибер предизвика бурни реакции ширум светот. Некои се пошегуваа со деликвентното однесување на пејачот, а други не можеа да...

Познатата холивудска актерка Анџелина Џоли, планира да направи уште една операција во, но овој пат тоа ќе го направи поради естетски причини. Познатата глумица најверојатно...

Ова девојче уште од малечка има свој став, па во текот на оброкот се впушта во длабоки расправи со својот татко. Разговорот се одвива на...

Ви го пренесуваме преубавото писмо кое го напишала австралиската новинарка Леа Картер на својата мајка, откако и таа самата добила ќерка. Добивањето дете неизбежно...

Јануари е најкритичен за љубовта, покажува најновото истражување кое го објави „Vouchercloud“. Во текот на првиот месец од годината завршуваат најголем број емотивни врски, а...

Комичарите, како и многу други креативни луѓе, имаат карактеристики поврзани со разни психози, а тој факт може да ни објасни зошто се добри изведувачи,...