Home Инфоград

Инфоград

Во рамките на акцијата „Недела за безбедност на мотоциклистите“, која се спроведува од 16 до 22 јуни, ќе се реализираат повеќе активности од страна...

Здруженијата на граѓани и фондациите од општина Струмица покажаа голем интерес за финансиската поддршка од општината за оваа 2014 година. На Јавниот повик што...

Општина Струмица организира акција „Чиста и уредна средина“ за поголема  комунална хигиена во градот. Акцијата ќе се спроведе во соработка со „Систем 48“, Јавното...

Согласно годишната програма, месечниот и неделните планови, комуналната инспекција и редарската служба при општина Струмица во текот на овој месец, освен редовните контроли по...

Улицата „Бетовенова“ ќе добие нов асфалтен слој. Денеска интензивно се работи на завршниот слој, односно тампонирање на улицата, по што во наредните денови таа...

По повод 24-ти мај, денот на сесловенските просветители, светите Кирил и Методиј, општина Струмица организира свечена академија. Академијата ќе се одржи вечерва, со почеток во...

Во сабота, 24 мај, на плоштадот Гоце Делчев во Струмица ќе се организира хуманитарна акција за помош на семејството Јанакови од селото Смоларе. Акцијата...

Зомимак-М ги повикува љубителите на ракометот на 2-ри април во спортската сала „Парк“ да го проследат натпреварот со Металург. Натпреварот започнува во 19:30 часот.   https://www.youtube.com/watch?v=RcwXVQ52n3c

Кандидатот за претседател на Република Македонија од СДСМ, Стево Пендаровски, денеска почнувајќи од 11 ќе оствари средби со граѓаните во населените места и градовите...

Градот под Царевите кули живее за карневалот. Доказ за тоа е синоќешната незаборавна забава во хотелот Сириус со бројните и оригинални маски, како загревање...