Почетна Струмица Њуз

Автомобил се преврте кај „ Жито Струмица“

Тешка сообраќајка се случи синоќа на околу половина час по полноќ во близина на Жито Струмица. Автомобилот од засега непознати причини изгубил контрола и се превртел.

На лице место веднаш дошла екипата на СВР Струмица, но се уште не даде официјални податоци за несреќата ниту пак информации за лицата кои се наоѓале во автомобилот. Повеќе информации во текот на денот.

Извор: Струмицаденес