Почетна Струмица Њуз

Река од народ низ струмичките улици (Видео+Фото)

Со слоганот „Нема правда, нема мир“, голем број струмичани вечерва го искажаа револтот од одлуката на претседателот Иванов за аболиција на политичарите. Демонстрантите побараа оставка од Иванов и повлекување на одлуката за избори на 5 јуни. Протестот заврши мирно и без инцденти.

[juicebox gallery_id=”459″]