Почетна Струмица Њуз

Избрани принцот и принцезата: Најмалите го означија стартот на струмичкиот карневал (Фотогалерија)

Во преполната сала на „Сент Џорџ“, најмалите и најубавите, маскирани во своите омилени ликови се смееја, пееја и дружеа, означувајки го почетокот на струмичкиот карневал.

 

Со многу музика и супер забава, атмосферата кулминираше кога во салата се појавија популарните ликови и едни од омилените меѓу дечињата, Маша и Медо.

 

На крајот беа избрани принцот и принцезата кои ќе бидат во првите редови на детската карневалска поворка во недела. 24Струмица низ фотографии ви ја доловува низ целокупната вечерашна атмосфера.

[juicebox gallery_id=”451″]