Почетна Вести

Бензинот поевтинува за три денари, цената на дизелот останува иста

Од ноќеска на полноќ бензинот поевтинува за 3 денари, одлучи Регулаторната комисија за енергетика.

Еден литар „еуросупер БС-95“ ќе се продава за 55 денари, а „еуросупер БС-98“ за 57 денари.

Цената на дизелот останува иста, 41 денар за еден литар.