Почетна Струмица Њуз

Автомобил излета во поројот во Струмица (Фото)

Синоќа околу 2:30 часот по полноќ, автомобил марка „BMW“ со бугарски регистарски табли излета од патот во поројот на „Крушевска Република“ во Струмица, во непосредна близина на „старата кожара“.
Според информациите од Итната медицинска помош, нема повредени, направена е само материјална штета, а полицијата ги утврдува причините за оваа сообраќајна незгода.