Почетна Вести

Полицијата употреби сила, повредени новинари и граѓани

Полициски кордон го турка народот по булеварот Илинденска, а поставени се на готовс и полициските водени топови, јави Плусинфо.

Повредени се фотографот на Слободен печат Борче Поповски и негови колеги, новинари и граѓани. Од ѕверското тепање на полицијата повредените се обидуваат да се спасат. Полицијата вечерва употреби и шок бомби против народот, пишува порталот.