Почетна Вести

Илјадници граѓани ја пееја химната пред Владата (Видео)

Илјадници граѓани пред Владата ја интонираа химната на Република Македонија за време на протестот за Мартин Нешковски, јави А1он.

Премиерот на државата го нарекуваа „малото диктаторче“ и прашуваа „Кај ви е началникот?“

Видеото можете да го погледнете ОВДЕ.