Почетна Инфоград

Во сабота Зомимак-М домаќин на натпреварот со Преспа

Во сабота (07.03.2015) во 14.00 часот во спортската сала на СОУ„Димитар Влахов” – Струмица, ќе се одигра првенствен натпревар од петнаесеттото коло од ракометната Супер лига помеѓу екипите на РК Зомимак-М и РК Преспа од Ресен.

За сите љубители на ракометот влезот ќе биде слободен.