Почетна Струмица Њуз

Избрани принцот и принцезата на Струмичкиот карневал 2015 (ФОТО)

Гоце и Васка Терзиеви вечерва ќе го предводат карневалското дефиле. Брачниот пар беше избран за принц и принцеза на синоќешниот маскенбал во хотелот „Сириус“.

Забавата во „Сириус“ траеше до раните утрински часови.

Главната интернационална карневалска вечер почнува во 18.30 часот.

[juicebox gallery_id=”256″]