Почетна Струмица Њуз

Натпреварот Зомимак-М – Пролет ќе се одигра во салата во Василево

Од ракометниот клуб Зомимак-М известуваат дека натпреварот со РК Пролет, кој првично требаше да се одигра во спортската сала на СОУ„Димитар Влахов”, поради технички проблеми, ќе се игра во спортската сала во Василево.

Мечот е закажан за утре (сабота), во 19 часот.