Почетна Струмички маабет

Струмичани и Струмичанки го вкусија првото пролетно кафе

Струмичките кафулиња денеска беа преполни. Струмичани и Струмичанки, мајки и татковци, млади и стари, денеска уживаа со кафе и сладолед во првиот пролетен ден, денот на среќата.

Топлиот и прекрасен пролетен ден ја најави добра познатата изрека „СТРУМИЦА НА УЛИЦА“.

Еве како изгледаше денешниот ден низ објективот на 24Струмица.

[juicebox gallery_id=”94″]