Почетна Вести

Горан Пандев стана татко по трет пат

Најдобриот македонски фудбалер и капитен на нашата селекција, Горан Пандев по третпат стана татко откако на свет, сопургата Надица ја донесе ќеркичката Софија.

Пандев за три дена ќе наполни 35 години, па овој роденден дефинитивно ќе биде еден од најубавите. Клубот на Пандев, Џенова на својата официјална „Фејсбук“ страница ја објави оваа среќна вест.