Почетна Спорт

Пандев му го подари дресот на струмичанецот Никола Секулов кој настапува за Јувентус

Нашиот најдобар фудбалер Горан Пандев, по вечерашниот натпревар на неговата екипа Џенова против Јувентус, каде беа поразени од 1:0 во Торино, му го подари својот дрес на младиот сограѓанин Никола Секулов, кој е дел од младинската академија на Јувентус.

Младиот струмичанец напиша на својот фејсбук профил „Со најдобриот фудбалер на сите времиња „ГРАНДЕ ГОРАН ПАНДЕВ“