Почетна Спорт

Цепелинот на Лазаров и Талески (Видео)

Македонските репрезентативци со победата над Црна Гора вечерва од 29:28 изборија пласман во следната фаза од ЕП и се на првото место на табелата со 4 освоени бодови пред последниот натпревар со Германија.

Во тежок натпревар сепак имавме на двапати прекрасни акции. Едната од нив беше и цепелинот на капитенот Лазаров и Талески.

Уживајте!!!