Почетна Вести

Паричката кај Заев паднала кај Господ

Премиерот на Македонија, Зоран Заев божиќните празници ги поминува со неговото семејство во Струмица, а паричката од бадниковата погача паднала кај Господ.

Тој денеска присуствуваше на божикна литургија во манастирот Свети Леонтиј во Водоча.

Овој празник потсетува да се подготвиме, да направиме место во нашите срца, да го исполниме со радост и љубов, зашто радоста е темел на духовниот живот. Христос се роди, напиша Заев на  Фејсбук профилот.