Почетна УраКултура

Џамбо Агушев на иста сцена со изведувачот на „Деспасито“ (Видео)

Чувството да настапиш пред седум милиони публика е неверојатно, напиша Џамбо Агушев на својот фејсбук профил, за настапот во Полска, заедно со MarylaRodowicz и групата Terno. Агушев напиша дека настапиле и со изведувачот на популарниот и познат хит Деспасито, како и многу други светски ѕвезди.

Овде можете да го погледнате настапот на Џамбо и оркестар Агушеви.