Почетна Струмица Њуз

Лазо Котуровиќ го фати крстот во Струмица (Фотогалерија/Видео)

Како што вели среќникот по четврти или пети пат веќе го фаќа крстот во Струмица. Котуровиќ истакна дека се фрла по крстот заради здравје и ќе го прави тоа се додека може.

 

Денеска во водите на базенот Аквариус имаше десетина верници кои немаа можност да се фрлат по крстот, бидејќи отец Димитар наместо во водата го фрли крстот на мразот. Па така среќникот немаше тешка задача да го фати крстот.

И годинава по повод големиот христијански празник Богојавленије Водици, имаше голем број на граѓани.

[juicebox gallery_id=”514″]