Почетна Животинки

Ограбена бензинска на Макпетрол во Муртино

Рано утрово околу 3:00 часот во  Муртино две непознати маскирани лица ја ограбиле бензинска пумпа на Макпетрол.

Разбојниците физички го нападнале вработениот и му одзеле сума на пари од околу 60.000 денари, по што избегале. Струмичката полиција презема мерки за пронаоѓање на сторителите како и целосно расчистување на случајот .