Почетна Македонија

Македонија против Португалија, Шпанија и Србија на ЕП

Избраниците на селекторот Благоја Милевски ќе играт во групата Б со селекциите на Португалија, Шпанија и Србија на Европското првенство во Полска.

Само што заврши извлекувањето на групите за Европското првенство за репрезентации до 21 година кое идната кодина ќе се одржи во Полска. Еве како изгледаат и останатите две групи. Групата А ја сочинуваат, Полска, Шведска, Словачка и Англија, додека групата Ц ја сочинуваат селекциите на Данска, Германија, Чешка и Англија.