Почетна Струмица Њуз

Струмица: Еднопартиски избори нема да дозволиме! (ФОТО)

Под мотото „17 мај 2016 – остануваме до конечна победа за слобода“, струмичани вечерва со пораки ја ишараа главната крстосница во градот.

„Еднопартиски избори нема да дозволиме“, „Кољо, готов си!“, „Хорхе – фикус“, „Шарена револуција“, „Нема правда – нема мир“  -порачаа граѓаните на Струмица.

[juicebox gallery_id=”472″]