Почетна Струмица Њуз

Струмица и денеска протестираше

Струмичани и вечерва излегоа на улиците и порачаа дека ќе протестираат се додека не бидат исполнети барањата на граѓаните. Тие бараат оставка од претседателот Ѓорге Иванов, повлекување на аболицијата и одложување на изборите закажани за 5 јуни.

Утрешниот протест ќе започне во 19.00 часот пред зградата на старата полиција.