Почетна Струмица Њуз

Четиригодишно дете загина во сообраќајка

Тешка сообраќајна несреќа  се случи денеска на патот Струмица – Дабиле, во која загина 4-годишно дете од Босилово, јави ТВ Канал ВИС. Со возилото управувал таткото кој се здобил со телесни повреди.  Од непознати причини, возачот изгубил контрола над автомобилот и излетал во нивите.

Извор: ТВ ВИС