Почетна Струмица Њуз

Едно лице е повредено во сообраќајката кај „Жито Струмица“

Лицето кое управувало со автомобилот е со лесни повреди и е надвор од животна опасност, по информациите од струмичката болница, пишува Струмицанет.

Нема информации за причините на сообраќајната незгода, но се претпоставува дека брзината на движење и влажниот коловоз, довеле до превртување на автомобилот, во кое едно лице е повредено.

Синоќа околу 1 часот по полноќ, на „транзитниот пат“ кај силосите на „Жито Струмица“, во која се преврте автомобил.