СТРУМИЦА ЊУЗ

Општина Струмица и јавното претпријатие за комунални дејности „Комуналец“  интензивно работат на чистење на снегот во градот и населените места ангажирајќи и дополнителна механизација...

Тешка кражба која се случила ноќта помеѓу сабота и недела на улицата „Ленинова“, во адвокатска канцеларија на Ж.Л.(57), непознат сторител извршил тешка кражба, информираат од...

ВЕСТИ

Цените на бензините и на дизелот од ноќеска на полноќ ќе се зголемат еден денар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Новата цена на „евросупер...

Програмата за развој на Обединетите нации (УНДП), во рамките на Проектот за управување со сливот на реката Струмица, финансиран од Швајцарската агенција за развој и...

ЖИВОТИНКИ

Златните ретривери се едноставно прекрасни и не за џабе се една од омилените раси на кучиња. Погледнете ја компилацијата на најинтересни видео клипови со златни...

АНКЕТА

Дали ќе се формира Влада до крајот на неделата?

FACEBOOK ВИ ПРЕПОРАЧУВА

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

Potential disruption due to wind from 12:01AM CEST FRI until 11:59PM CEST FRI

Issued:
03:09 AM GMT на 20 Јули, 2018
Expires:
26° C
Ведро
Ведро